2. Orkiestra dęta OSP w Słupcy pod batutą (od 1979r.) J.J. Jasińskiego, często koncertowała w MDK i na imprezach, tu w klubie „Wiązar”. W strażackiej orkiestrze dętej z dużym powodzeniem występowali - będąc jej prawdziwą podporą - rzemieślnicy: Henryk Wlazło (tenor) - szewc, Tadeusz Pilarczyk (saks alt) - ślusarz, Grzegorz Żminkowski (bas) - syn Józefa - malarza, malarz bud., Karol Kuczmaszewski (trąbka) syn Władysława - malarza z Zagórowa, Robert Kistela (alt) ucz. stolarz, Zdzisław Kowalczyk (sax tenor) - tapeciarz, Czesław Szuszka (saks tenor) - krawiec, rencista; St. Jankowski (bas) - murarz. (ze zbiorów Cechu Rzemiosł Różnych w Słupcy)